strafor kesim

Strafor Kesim İşlemi

Strafor Kesim İşlemi hakkında dair yüzlerce soru aldık ve cevapladık. Strafor yani diğer adıyla EPS Köpük ; bir çok sektörde kullanılan bir polistiren üründür. Bu ürünün akıllara gelebilecek tüm sektörlerde kullanılabilir. Sağlık sektöründen ; dekorasyona kadar. İnşaat sektöründen ; havacılık sektörüne kadar tüm sektörlerde kullanılmaktadır.

Köpük Kesim / Strafor Kesim Nedir?

Bu Kesim ; EPS maddenin kesim işlemine verilen addır. Bu kesim işlemi sırasında CNC makineleri kullanılmaktadır. Router makineleri ile kesimi yapılan strafor çeşitli kalıplar ya da şekiller alabilmektedir. Blok şeklinde gelen bu köpükler ; son dönemlerde E-Ticaretin artması sayesinde kutu koruyucu , şişe koruyucu , kavanoz koruyucu olmaktadır. Yine son dönemlerde mantolama dediğimiz bina dışı yalıtım olarak yine bu köpükler kullanılmaktadır.

Strafor Kesim İşlemi Nerelerde Kullanılır?

EPS Köpük ; kullanım alanı en geniş materyallerden bir tanesidir. Akıllara gelebilecek tüm sektörlerde kullanılan Strafor Köpük başlıca bu sektörlerde kullanılır;

1-) Beyaz Eşya Sektörü (Beyaz Eşya Koruma Köpüğü)

Beyaz Eşya denildiği zaman pahalı teknoloji ürünleri gelmektedir. Bu ürünler oldukça pahalı ürünlerdir. Taşıma ve koruma esnalarında köşelerine ve çevresine köpük kesim koruyucu yapılmaktadır. Beyaz Eşya Koruyucu yıllardan beri kullanılan ürünlerdir.

2-)Gıda ve Soğuk Gıda (Balık Kasası)

Soğukta ya da sıcakta muhafaza edilmesi gereken gıdalar için en mantıklı tercih Strafordur. Straforun gözenekli yapısı sayesinde içinde balık , meyve , süt ürünleri uzun günler boyunca bozulmadan muhafaza edilmektedir. Bu ürünleri balıkçılarda oldukça sık görmeniz gayet doğaldır.

3-) Strafor Kutu Harf

köpük harf

Tabelacıların , Reklamcıların ya da Organizasyoncuların sıkça bildiği bir ürün Kutu Harfdir. Strafor Kesim İşlemi ile yapılan Kutu Harf Köpüğü ahşap ya da metal kutu harflere göre daha hesaplıdır.

4-) Gıda Taşımacılığı Sektörü (E-Ticaret Ürünleri)

Bal , Şarap , Soda , Meyve suyu gibi akışkan sıvı gıdalar taşıma esnasında zarar görebilmektedir. Son dönemlerde E-Ticaret üzerinden satışı yapılabilen bu ürünlerin; kalıbına özel köpük koruyucu / şişe koruyucu ürünleri imal edilmektedir.

şişe koruyucu köpük

5-) Otomotiv Yedek Parça Koruma Köpükleri

yedek parça koruma köpüğü

Oto Yedek Parçaları oldukça değerli ve pahalı ürünlerdir. Mesela bir motor parçası onbinlerce lira değerini bulabilmektedir. Bu sebeple taşınması son derece önemlidir. Ayrıca sadece nakliyesinde değil ; muhafaza etmesinde strafor kullanımı önermekteyiz. Straforun koruyucu yapısı sayesinde bu pahalı ürünler çok daha güvenli olarak korunmakta/taşınmaktadır. Kısaca strafor ; otomotiv sektöründe vazgeçilmez nakliye ürünleridir.

Strafor Kesim İşlemi Avantajları

Strafor Kesimi elde yapılamayacak kadar hassastır. CNC tezgahlarında blok şeklinde gelen Straforlar düzgün , pürüzsüz ve minimum fire oranıyla kesilmektedir.

  • Strafor Hafif bir maddedir , ciddi bir ağırlığı yoktur.
  • Olumsuz hava olaylarına karşı dirençlilik gösterir , dayanıklıdır.
  • Darbe emici özelliğe sahiptir ve içerisindeki ya da çevrelediği ögeyi korur.
  • Yıllar geçse de özelliğini kaybetmez.

Strafor Kesim İşlemi Fiyatları Nedir?

Strafor Kesimi diğer materyallerin kesimine göre oldukça hesaplıdır. Fiyatlandırma olarak küp başına , adet başına ya da işlenilen saat başına ücret alınmaktadır. Kısacası fiyatlandırma için aslında projenizin ilgili firmaya iletmeniz gerekmektedir. Ayrıca net bir bilgi için yüz yüze görüşmek daha sağlıklı olacaktır.
Net bir fiyat teklifi için en doğru adres olan www.cnckesim.net.tr adresinden Online Fiyat teklifi alabilirsiniz. Bursa’da hizmet veren bursastrafor.com.tr adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın