Karbon Fiber CNC Kesim; polimer reçinesiyle üretilen güçlü ve hafif plakalardır. Güçlü ve hafif yapısı ile Karbon Fiber Plaka CNC Kesim ile kesilmektedir. Milimetresi farketmeksizin CNC Router Makinesinde rahatlıkla işlenebilmektedir. Karbon Fiber Kesim diye de bilinen bu kesim hassas , pürüzsüz ve en az fire ile yapılan kesimdir. Aynı Fiber malzeme Lazer kesim ile yapılabilmektedir. Fakat malzemenin kalınlığına göre bu tercih değişebilmektedir.

Karbon Fiber Levhalar ; 1 mm – 10mm arasında Lazer Kesim Makinelerinde kesilebilmektedir.

CNC Kesim Makineleri ise ; 1 mm – 30mm arasındaki tüm Karbon Fiber plakaları kesebilmektedir.

Karbon Fiber Nedir? Ne İşe Yarar?

Karbon Fiber diğer adıyla Karbon Elyaf günümüzdeki bir çok teknolojik üründe kullanılan malzeme olarak bilinmektedir. Katran , naylon , elyaf gibi materyallerden oluşan bu malzeme çelikten 4,5 kat daha hafiftir. Hafif olmasına rağmen çeliğe kıyasla 3 kat daha dayanıklıdır. Dayanıklılığı ve hafifliği sayesinde ; havacılık , uzay/gökbilimi , roket sistemleri gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Karbon Fiber Plakalar ; inşaat ve yapı güçlendirme malzemesi olarak da kullanılmaktadır. Son dönemde ülkemizde meydana gelen yıkıcı depremlerden sonra binaların yapı güçlendirme malzemesi olarak kullanılmıştır. Cephe kaplamalarının karbon fiber levha ile kaplanması büyük ölçüde dayanıklılık katmaktadır.

Diğer tüm teknik bilgiler için kaynak ;

https://tr.wikipedia.org/wiki/Karbon_elyaf%C4%B1

Karbon Fiber CNC Kesim

Karbon Fiber Plaka CNC Kesim yapan yerler oldukça azdır. Düz bir CNC Router Makinesinde kesmek oldukça zordur. Karbon Fiber Plakalar pahalı malzemedir ve kesimlerde minimum fire , minimum pürüz/çapak ile kesilmesi gerekmektedir. Karbon Fiber CNC Kesim yapan firmamız bu konuda sizler için en doğru yer olacaktır. Bursa Karbon Fiber Plaka Kesimi yapan yerler arasında en profesyonel çözümler için bizleri tercih edebilirsiniz.

Karbon Fiber Nasıl Kesilir?

Karbon Fiber Kesim ; bir çok şekilde kesilebilmektedir. Herhangi bir bıçak ucu , testere gibi diskli kesiciler ya da profesyonel makineler. Karbon fiber gibi yüksek maliyetli ürünler için en doğru kesim ; CNC Router Makineleri ya da Lazer Kesim makineleri ile yapılan kesimlerdir.

Karbon Fiber Lazer Kesimi

Kesim yaptırmak istediğiniz karbon plakanın kalınlığı 10mm kalınlığını geçmiyorsa Lazer Kesim yaptırabilirsiniz. Lazer kesim yaptırmanız durumunda Karbon malzemenin kesim yapılan kısımlarının pürüzlenebileceğini , eriyebileceğini unutmamanız gerekmektedir.

CNC Router Kullanılarak Yapılan Kesimler

Karbon malzeme için en uygun makineler CNC Router Makineleridir. 30mm kalınlığa kadar kesim yapabilen bu makineler Karbon Fiber plakaların kesimi için birebirdir. Köşelerinde pürüz bırakmaz , milimetrik hassasiyet sağlar ve hızlı sonuçlar çıkartır. Karbon Fiber CNC Kesim yaptırmak istiyorsanız ; operatörlerle konuşup detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bursa Fiber Kesim

bursa-karbon-fiber-plaka-kesim
Bursa Karbon Fiber Plaka Kesimi

Bursa’da hizmet veren CNC Kesim fabrikamızı ziyaret etmek ve tüm kesim ihtiyaçlarınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.Karbon Fiber CNC Kesim ile ilgili tüm işlemler için İletişim sayfamızda yer alan bilgileri doldurarak ya da bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz. Fibercement Kesimi , Polikarbon Kesimi ve Strafor vb. sanayi tipi kesim işlemleri için fiyat teklifi alabilirsiniz.