mdf cnc kesim

MDF CNC Kesim Fiyatları 2023

MDF CNC Kesim Fiyatları ; kestireceğiniz tüm malzeme adetleri , kesim süreleri ve tasarım farklılığına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu değişkenliğin temel nedenleri arasında zaman kavramı önemli bir rol oynamaktadır. MDF gibi ahşap ürünlerin kalınlıkları/milimleri kesim süresi uzatabilmektedir. Aynı zamanda tasarımdaki karışıklık veya kesilecek alanın boyutu da bu fiyatlara doğrudan müdahele etmektedir. Son dönemlerde artan maaliyetler sebebiyle MDF CNC Kesim Fiyatları da artış gösterebilmektedir. Bu yazımızda CNC Kesime ve MDF Kesim fiyatlarını ele alacağız. İyi okumalar dileriz.

MDF CNC Kesim Nedir?

MDF ya da MDFLAM ; bir çok sektörde kullanılmaktadır. Mobilya imalatından , fuar stand tasarımlarına kadar bir çok sektörde kullanılan MDF çeşitli tekniklerle kesilebilmektedir. CNC Router Makineleri ile kesim yapılması durumunda kesilecek olan ürünün pürüzü , çapağı ve pütürleri kalmaması hedeflenmektedir. Elle kesime kıyasla CNC Router Kesim çok daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Elle/Manuel KesimCNC Router Kesim
Elle kesimde kırıntılar çıkabilir ve estetik bir görüntü oluşturmaz.Pürüzsüz bir kesim olanağı sunar ve estetik bir görüntü oluşturur.
MDF ya da MDFLAM malzeme çatlayabilir.Çatlama , kırılma vb. hasar durumları olmaz.
Köşelerinde pütür , çapak ve pürüz kalabilir.Pürüzsüz , pütürsüz ve çapaksız bir kesim olanağı sunar.
MDF CNC Kesim

MDF CNC Kesim Fiyatları

CNC Router Kesim yapılan yerlerde genellikle tabaka başına ya da işlem yapılan saat başına göre ücretlendirme çıkmaktadır. Kesimi yapılacak olan MDF ürünün kalınlığı , tasarımı ve desenlerinin sıklığı gibi faktörler fiyatlandırmayı doğrudan etkilemektedir. Bu faktörlerin yanında MDF malzemenin sizler tarafından mı yoksa üretici tarafından mı temin edileceği de önemli bir etkendir. Ortalama bir fiyatla MDF CNC Kesim Fiyatları ; tabaka başına 450 TL ila 1000 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Bir diğer fiyatlandırma politikası ise saatlik ücretlendirmedir. MDF CNC Kesim Fiyatları saatlik 300 TL ila 800 TL arasındadır.

Kesim yapılacak olan MDF ürünleri için mutlaka CNC operatörüne danışmanızı önermekteyiz. İstenilen tasarım tabaka olarak ya da saatlik ücretlendirme olarak daha cep dostu bir hale gelebilmektedir.

MDF CNC Kesim Fiyatları 2023

MDF Lazer Kesim

MDF Lazer Kesim ; genellikle daha ince yani daha az milim/kalınlıktaki MDF ürünlerine uygulanmaktadır. Lazer Kesim yapılacak olan MDF , Lazer Makinelerindeki tabakalara oturtularak kesim işlemi yapılır. Kesim işlemi öncesi tasarımı CorelDraw gibi yardımcı programlarla kontrol etmeniz hedeflenmektedir. Bu programlarla ne kadarlık bir alan kaplanacağı ve tasarımın ön izlemesi gibi sonuçlara ulaşabilebilmektedir. Lazer Kesim , Lazer Kazıma veya Lazer Markalama tüm ağaç ürünlerinde kullanılsa da dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Ahşap tarzı ürünler Lazer Kesim ile kesildiği zaman kararma olabilir.

MDF Lazer Kesim işlemi sırasında çıkan lazer ışınlarından etkilenip kararlamalar meydana gelebilmektedir. MDF Lazer Kesim yapılmadan önce konu ile ilgili mutlaka Lazer Operatöründen teknik bilgiler almalısınız. MDF Lazer Kazıma , MDF Lazer Markalama , Lazer Kesim MDF gibi işlemlerde tüm süreçleri ilgili operatörlerle takip etmenizi önermekteyiz.

mdf cnc kesim fiyatları 2023
mdf cnc kesim fiyatları 2023

MDF Lazer Kazıma

MDF Lazer Kazıma işlemi ; MDF’nin üzerine kazıma ya da markalama yaptıracak kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle turistik yerlerde MDF Lazer Kazıma işlemini oldukça sık bir şekilde görebilmektesiniz. MDF’nin üzerine kazıma yapılarak yazı ya da logo tasarımı yaptırılmaktadır. MDF CNC Kesim Fiyatları gözönüne alındığında Lazer Kazıma fiyatları çok daha uygundur.

MDF Lazer Markalama

MDF Lazer Markalama ; aynı kazıma işlemindeki gibi MDF ya da MDFLAM üzerine yapılacak olan kazıma ya da oyma işlemiyle Markalama yaptırmaktadır. Markalama yapılan MDF sadece üretici firma ya da şahsa ait olduğu kanıtlanabilmektedir. Özellikle kurumsal firmalar ya da Register’ı olan firmalar bu süreçleri aktif olarak kullanmaktadır. MDF CNC Kesim Fiyatlarına göre çok daha uygundur.

MDF Lazer Kesim Fiyatları

MDF Lazer Kesim fiyatları da aynı CNC Router Kesimde olduğu gibi bir çok etkene göre değişkenlik gösterebilmektedir. Özellikle MDF’nin kalınlığı , tasarımı ve kesilecek olan alan doğrudan fiyatlandırmaya etkilidir. Özellikle çok desenli MDF ürünlerin fiyatlandırma diğer kesimlere kıyasla çok daha yüksektir. Fakat ortalama MDF Lazer Kesim Fiyatları şu şekildedir;

  • MDF Lazer Kesim Fiyatları : 350 TL ila 900 TL arasında değişkenlik göstermektedir.
  • MDF Lazer Markalama Fiyatları : 100 TL ila 500 TL arasında değişkenlik göstermektedir.
  • MDF Lazer Kazıma ve MDF Lazer Delme Fiyatları : 250 TL ila 750 TL arasında değişkenlik göstermektedir.
MDF CNC Kesim

Similar Posts

Bir yanıt yazın