Kestamit Kesim ; CNC Router Makineleri ve Lazer Kesim makineleri ile yapılmaktadır. Döküm Polyemid ya da Döküm Naylon olarak da bilinen bu malzemenin kesimi için profesyonel makinelere ihtiyaç duyulmaktadır. Kestamit malzemenin Lazer Makinelerinde ya da CNC Router makinelerinde kesilmesi hassas sonuçlar ve milimetrik kesimler için oldukça önemlidir.

Kestamit Nedir?

Kestamit döküm yöntemiyle oluşturulan bir polyamid ürünüdür. Bu ürün genellikle mühendislik plastik ürünü olarak bilinmektedir. Yüksek aşınmalara karşı yüksek dirençli olan bu malzeme ; metal gibi yüksek aşınma üreten malzeme karşı olağanüstü bir aşınma direnci göstermektedir. Kestamit Kesim yapıldığı ve özel olarak üretildiği durumlarda genellikle makineler için kullanılmaktadır.

bursa kestamit kesimi
bursa kestamit kesimi

Kestamit CNC Kesim

Kestamit Kesim için en doğru tercih CNC Router Makineleridir. Fibercement Kesimi gibi uzun süren bu kesimler ; testere gibi dişliler ile kesilmeyecektir. CNC Router Makinelerinin milimetrik kesim tekniği sayesinde Kestamit malzemeler için önerilir. Genellikle sanayi tipi makinelerde kullanılan bu kestamit malzemeler ; milimetrik düzeyde hassas olmalıdır.

CNC Router Makinesinde kesim yapılan Kestamit malzeme

Kestamit Kesimi Yapan Firmaları

Bursa Kestamit Kesimi yapan yerler arasında ; minimum fire ve en uygun fiyat garantisi ile bizleri tercih edebilirsiniz.

Kesim Hizmeti Verdiğimiz Tüm Bölgeler
Bursa Kesim Hizmetleri
İnegöl Kesim Hizmetleri
Nilüfer Kesim Hizmetleri
Gemlik Kesim Hizmetleri
Yıldırım Kesim Hizmetleri
Hizmet Verdiğimiz Bölgeler
Bursa Kestamit İşleme – CNC Router

Kestamit Özellikleri ve Kullanım Alanları

Yüksek bir aşınma direnci vardır.
Yüksek darbe dayanımı göstermektedir.
Korozyona karşı dayanıklıdır.
Yapışmayıcı engeller.
Kestamit Malzeme Özellikleri

Kesmat bir çok makinenin dişli mekanizmasında kullanılmaktadır. Kullanım alanları arasında en çok tercih edildiği yerler ise şu şekildedir ;

  • Yönlendirici Profiller
  • Karıştırıcı Pervanelerde
  • Aşınma Pabuçları ve Plakaları
  • İş makineleri ve ağır iş makinelerinde
  • Kayar ve döner mekanizmalı makinelerde kullanılmaktadır.