lazer kesim nerede yaptırılır

Lazer Kesim Nerede Yaptırılır? En İyi Lazer Kesim Firması – 2023 Güncel

Lazer Kesim Nerede Yaptırılır? şeklinde bir sorunuz var ise doğru yerdesiniz. Günümüzde Lazer Kesim bir çok firmada ve sektörde aktif olarak kullanılmaktadır. Ahşap malzemelerden Metal malzemelere ; Çelikten Solid Polikarbona kadar bir çok malzeme Lazer Makineleri ile kesilmektedir. Özellikle sanayi tipi işletmeler için Lazer Kesim olmazsa olmazlar arasındadır. Peki Lazer Kesim Nerede Yaptırılır? En İyi Lazer Kesim Firmaları neresidir?

Lazer Kesim denilince akıllara genellikle Ahşap malzemeler gelmektedir. CNC Ahşap Kesim ve Lazer Kesim karıştırılmamalıdır. Özellikle CNC Router Kesim ve Lazer Makinelerinde yapılan kesimler çok fazla karıştırılmaktadır. Lazer Kesim makineleri daha ince kalınlıktaki keserken ; CNC Router makineleri daha kalın malzemeleri kesebilmektedir. Ebatlama olarak ise CNC Router Makineleri daha büyük tabakaları kesebilmektedir.

Lazer Kesim Nerede Yaptırılır?

Lazer Kesim Nerede Yaptırılır? sorusu son yıllarda oldukça sık sorulmaktadır. Özellikle pürüzsüz , çapaksız ve pütürsüz kesim için Lazer Kesim makineleri tercih edilmelidir. Lazer Kesim Nerede Yaptırılır diye soruyorsanız bunun cevabını bir kaç maddede listeyebiliriz ;

 1. Temiz kesim yapan makineleri olan işletmelerde Lazer Kesim yapılmalıdır.
 2. Firesi en aza indirgenecek profesyonellikte operatörü olan işletmelerde yapılmalıdır.
 3. Profesyonel kesim hizmeti garantisi veren firmalar tercih edilmelidir.
 4. Bakımları yapılmış olan işletmeler tercih edilmelidir.

En Kaliteli ve En uygun Lazer Kesim Hizmeti sunan “CNC Kesim” firması için linke tıklayarak adres bilgilerini alabilirsiniz ; https://goo.gl/maps/V8bb5ezTbQiCw2ja7

Bursa CNC Kesim ve Lazer Kesim Firması

Lazer Kesim Fiyatları

Lazer Kesim Fiyatları tabaka ya da işlem süresi bandında hesaplanmaktadır. Özellikle büyük ölçülerdeki tabakalarda Tabaka fiyatları 450 TL ila 1000TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Saatlik ücretlendirmede ise saati 750TL ila 1000TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Lazer Kesim fiyatları ile ilgili net bir bilgiyi işletmeyle görüşmek sizleri daha doğru sonuçlara götürmektedir.

Lazer Kesim Nerede Yaptırılır?

Lazer Kesim Fiyatları Neye Göre Değişir?

Lazer Kesim Fiyatları bir çok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Bunlar tabaka boyutu , kesim süresi gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Aşağıdaki tabloda fiyatlandırmaya etki eden faktörleri inceleyebilirsiniz.

Kesim yapılacak ürünün deseniKesim yapılacak olan desen ya da çizim ne kadar karışık olursa kesim süresi o kadar uzayacaktır. Bu da fiyatlandırmaya doğrudan etki edecektir.
Kesim yapılacak malzeme çeşiti.Ahşap gibi malzemeler daha kolay kesilebilirken , solid ya da metal gibi malzemelerin kesim süresi daha uzun olabilmektedir. Bu da fiyatlandırmaya doğrudan etki edecektir.
Kesim yapılan malzemenin kalınlığıLazer Kesim genellikle maksimum 18mm kalınlığına kadar pürüzsüz kesim yapmaktadır. Kalın olan malzemeler daha uzun süre içerisinde kesilmektedir.
Lazer Kesim çeşidine göre Plazma Kesim , Oksijen Kesim , Kristal Kesim ve Su Jeti Kesim gibi Lazer Kesim çeşitlerinin fiyatlandırması birbirinden farklı olabilmektedir. Bu durumda doğru fiyatlandırma için mutlaka işletme ile görüşmeniz gerekmektedir.
Lazer Kesim Fiyatları Neye Göre Değişir?

Lazer ile Neler Kesilebilir?

Lazer Kesim ; bir çok malzeme için kullanılabilen makineler ile yapılmaktadır. Bir çok sektöre hitap eden Lazer Kesim Makineleri ile aşağıdaki malzemeler kolaylıkla kesilebilmektedir.

 • Ahşap ürünler (Ahşap , MDF , Sunta , MDFLAM , SUNTALAM vb.)
 • Dekota / Foreks malzemeler
 • Pleksi / Plexiglass malzemeler
 • Solid Polikarbonat malzemeler
 • Kumaş Ürünleri (Tekstil makinelerinde kullanılmaktadır.)
 • Metal ve Çelik Malzemeler (Sanayi Tipi Makineler ile)
 • Paslanmazlar ve Demir Malzemeler (Sanayi Tipi Makineler ile)

Lazer Kesimi Neden Tercih Etmeliyim?

Lazer Kesim Nerede Yaptırılır? Neden Lazer Kesim tercih edilmelidir gibi sorularla çok sık karşılaşmaktayız. Özellikle son dönemlerde E-Ticaret satışının artması sayesinde bir çok farklı ürün satılmaktadır. Ahşap Kutular , Duvar Dekorları , Raflar vb. ürünler son derece popüler ürünler olmuştur. Bu ürünlerin tamamı Lazer Kesim ile yapılmaktadır. Pürüzsüz , pütürsüz , çapaksız ve hatasız kesim ile Lazer Kesim Makineleri bu tür malzemelerin üretiminde başrol oyuncusu olmuştur.

Lazer Kesimi neden tercih etmeliyim diye soruyorsanız aşağıdaki maddeleri incelemenizi önermekteyiz.

 • Lazer Kesim elle yapılan geleneksel kesim metodlarına kıyasla çok daha profesyonel bir kesim çeşitidir.
 • Elle yapılan kesime kıyasla çok daha az fire olasılığı vardır ve malzemeden tasarruf edersiniz.
 • Kesim süresi bakımından Lazer Kesim çok daha kısa sürede sonuçlar vermektedir.
 • Lazer Kesim işlemiyle birlikte kazıma , oyma ve markalama işlemleri de yapılabilmektedir.
Lazer Markalama ve Lazer Kesim

Similar Posts

Bir yanıt yazın