OSB Levha Kesimi ; CNC Router Makineleri ve sanayi tipi kesim makineleriyle yapılan bir işlemdir. Bir işleme , bir motif , kalıp alınacak ya da düz kesim olmayacaksa CNC Kesim yapılmaktadır. Orman ürünleri grubuna giren OSB Levha dayanıklılığı ile bilinmektedir. Zemin kaplamaları , duvar kaplamaları ve çatı yalıtımlarında kullanılan OSB Levhaların kesimi en az fire ile CNC makinelerinde yapılmaktadır.

OSB Levha Nedir?

OSB Levha ; inşaat sektöründe yoğun olarak kullanılan orman ürünüdür. Genellikle 3 katmana sahiptir. Orta katman, çapraz yönde yerleştirilmiş odun yongalarından oluşur, bu da levhanın daha dayanıklı ve stabil olmasını sağlar. Dış katmanlar ise uzunlamasına yerleştirilmiş yongalardan oluşur. Diğer orman ürünlerine kıyasla OSB ; daha dayanıklıdır ve suya karşı dirençlidir.Dayanıklılığı, maliyet etkinliği ve çeşitli uygulamalara uygunluğu nedeniyle OSB levhalar, inşaat endüstrisinde yaygın olarak kullanılan bir yapı malzemesidir.

OSB Levha Kesimi – CNC Kesim

CNC Router Makineleri OSB Levha Kesimi için en doğru makinelerdir. Fire olayını en aza indirme , kesim hızı ve tekrarlanabilir kesim gibi özellikleri ile CNC Kesim tercih edilmelidir. Kalıp çıkarmak ve Ahşap Kesimi için CNC Router Makinelerinin tercih edilmesi oldukça önemlidir. Özellikle sürdürülebilir / tekrarlanabilir kesim işlemlerinde mutlaka CNC makineleri kullanılmalıdır. Bursa CNC Kesim Merkezi olarak sizleri de fabrikamıza bekliyoruz

OSB Levha Kesim – CNC Router Makinesi