Kayın Masif Kesim ; CNC Router Makineleriyle yapılan kesim işlemlerine verilen isimdir. Kayın Masif Kontra malzemeler dayanıklılığı ile bilinen ağaç ürünüdür. Bu malzeme genellikle mobilyacılar tarafından sıkça tercih edilmektedir. 30mm kalınlığa kadar tüm Kayın Masif malzemelerin kesimi CNC Router Makineleri ile yapılmaktadır. CNC Ahşap Kesim gruba giren bu malzeme türü ; merdivenlerden , mutfak tasarımına hatta dış cephelere kadar bir çok alanda kullanılabilir.

Kayın Masif Kesim ; bir çok mobilyacı tarafından tercih edilmekte olup kesim için CNC Router Makineleri tercih edilmektedir. CNC Kesim makinelerinin hassas milimetrik kesimi , pürüzsüz sonuçlar çıkarması ve en az fire ile alınan sonuçları sayesinde Kayın Masif grubunun en doğru hizmet ortağıdır.

Kayın Masif Nedir?

Kayın Masif ; kayın ağacının doğal tamamen doğal olarak kullanıldığı bir ağaç ürünüdür/malzemesidir. Orta sertlikle olan bu malzeme dayanıklılığı ile bilinmektedir. Görünüm itibariyle diğer ağaç ürünlerine göre daha parlaktır. Çizilmelere ve aşınmalara karşı yüksek dirençli olan bu malzeme oldukça uzun bir kullanım ömrüne sahiptir.

Kayın Masif Özellikleri

Kayın Masif malzemenin teknik özellikleri aşağıdaki tabloda gösterilmiştir ;

Kalınlık16 mm – 18 mm – 25 mm – 30 mm – 40 mm
Genişlik65 cm – 80 cm – 100 cm – 122 cm
Uzunluk300 cm – 350 cm – 400 cm – 410 cm
Kalite1.Sınıf (A Grubu Kalite) , 2.Sınıf (A/B Grubu Kalite)
Rutubet%10 ± 2
TutkalD3 ve D4 Süper Ahşap Tutkalı
Kayın Masif Teknik Özellikleri

Kayın Masif Nerelerde Kullanılır?

Kayın Masif malzemeler mobilyacılar için vazgeçilmez bir malzemedir. Sandalyeler , masa üstleri , mutfak tezgah üstleri , banyo mobilyaları , yatak başlıkları , zemin kaplamaları vb. yerlerde yoğunlukla kayın masif malzeme kullanılmaktadır. Aşağıda kullanım alanları listelenmiştir.

Mobilya Üretimi

Kayın Masif özellikle mobilya sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır. Doğal parlaklığı ve sert yapısındaki dayanıklılığı sayesinde ; masalar , sandalyeler , yatak başlıkları vb. ürün grupları bu malzemeyi tercih etmektedir.

İç Mekan Tasarımları

Oturma Odaları , Yatak Odaları , Mutfaklar , Banyolar vb. tüm iç mekanlarda kullanılan Kayın malzeme bulunduğu ortama doğal bir dokunuş katmaktadır.

Zemin Kaplamaları

Dayanıklılığı ve uzun ömürlü yapısı sayesinde zemin kaplamalarında da kayın masif malzemeler tercih edilmektedir. Aynı zamanda dekoratif görünümünün de bu seçimde etkisi oldukça etkilidir.

Kayın Masif Kesim İşlemi

Kayın Masif Kesim ; CNC Router Makineleri tarafından yapılmaktadır. 16mm , 18mm , 25mm , 30mm ve 40mm tüm Kayın malzemeler CNC makineleri tarafından profesyonelce kesime alınmaktadır.

CNC Kesim ; fire oranının en düşük olduğu kesim yöntemidir. Pürüzsüz , çapaksız ve profesyonel bir kesim için CNC Makinelerini tercih edebilirsiniz.

Kayın Masif CNC Kesim

Bursa CNC Router Kesim merkezi olarak tüm Kayın Masif grubuna kesim hizmeti vermekteyiz. Sizlerde kayın grubunda kesim yaptırmak için iletişime geçebilirsiniz. İletişim sayfamızdaki irtibat bilgilerinden bizlere ulaşıp Kayın Masif Kesim işlemi yaptırabilirsiniz.