Solid Polikarbon Kesim

Solid Polikarbon plastik bir üründür. Plastik olmasına rağmen cam görünümü ile ilgi çekebilmektedir. Solid Polikarbon cama kıyasla oldukça yüksek bir dayanıklılığa sahiptir. Bunun yanında ses geçirmeme , ısı geçirmeme , darbe eminimi ve esnetilebilme gibi özelliklere sahiptir. Bir çok evrak koruma ürünleri solid levhalardan üretilmektedir. Aynı şekilde metro girişlerindeki döşemeler , havuz kapakları ve son dönemlerde ev bölmeleri de solid levhalardan üretilmektedir. Kesim için mükemmel bir bükülme ve esnebe özelliğine sahip olması sayesinde bir çok sektörde , bir çok mekanda oldukça fazla kullanım alanı bulunmaktadır. Bu kullanım alanları gün geçtikçe artmaktadır. Bununla alâkalı solid polikarbonat nedir? adlı soruların cevabına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kullanım alanının geniş olduğu söylediğimiz Solid Polikarbon ürünlerin yalnızca büyük hacimli ürünlerde kullanıldığını söylemek yanlıştır. CD gibi ürünlerde de kullanılan bu malzeme gözle görülebilir farklar oluşturmaktadır. En yakın rakibinin cam olduğu düşünülürse ciddi bir tasarruf sağlamaktadır. Cama kıyasla ciddi bir dayanımı gözlemlenen Solid Polikarbonat kesim içinde mükemmel bir teknik sunar. Kırılmaz , kolay bükülebilir ve uzun ömürlüdür.

Polikarbon Nedir? Solid Polikarbon Özellikleri

Solid Polikarbon malzemesi dayanıklılığı ile bilinmektedir. Dayanıklılık konusunda düz camdan çok daha fazla dayanıklı , ağırlık olarak ise yarı ağırlandadır. Bu sebeple bir çok sektörde ve hizmette kullanım alanı bulmaktadır. İstenilen renkte boyanabilen ve aynı zamanda camdan daha uygun olan bu malzeme artık bir çok noktaya ulaşmıştır.

Solid Polikarbonat Kesim , CNC Router Makinelerinde kesilebilmektedir. CNC Router Makinelerinin hassas kesim tekniği ile hiç bir şekilde fire verilmeden kesimi yapılabilir. Hali hazırda Solid Karbon kolay bir bükülme eğilimine sahiptir. Kesim yapıldıktan sonra kolaylıkla istenilen şekile girebilmektedir. Bu süreçteki tüm destekleri CNC Operatörü ile iletişime geçerek alabilirsiniz.

Polikarbon Nerelerde Kullanılır?

Polikarbonu aslında her gün görmekteyiz. Dışarıda yürüdüğümüz reklam panolarından , metro girişlerindeki panellerine. AVM Çatılarından , Teleferik camlarına kadar bir çok yerde görülmektedir. Teknik olarak camdan daha sağlam ve çok daha dekoratif bir ürün olan bu Solid Polikarbon (Solid Polycarbonate) başka bir çok sektörde de kullanabilir.

 • Forklift Camları
 • Önemli Dosya Koyma Rafları (Yangında yüksek koruma sağlamaktadır.)
 • Önemli Dosya Saklama Dolapları (Yangında yüksek koruma sağlamaktadır.)
 • Elektrik Panoları
 • Teleferik Camları
 • AVM Tavanları / AVM Dekorları

Solid Polikarbonun Kullanıldığı Sektörler

Kullanım alanı oldukça geniş olan Solid Polikarbon ; aynı şekilde uygun fiyatlandırmaya sahip bir üründür. Bununla birlikte bir çok teknik özelliği vardır. Teknik özellikler için sizleri birazdan bilgilendireceğiz. Polikarbonun kullanıldığı sektörleri listeledik.

 • Reklamcılık Sektörü
 • Tarım ve Sera Sektörleri (Seralarda zararlı güneş ışınlarından korur.)
 • Metro Durakları / Otobüs Durakları / Toplu Taşıma Durakları
 • İş Güvenlik ve Koruma Ekipmanları (Koruyucu Gözlükler , Dosya Koruma Dolapları vb.) (Bu iş güvenliği ve koruma ekipmanları ; kimyasallara ve sıcaklığa karşı dirençlidir. Ayrıca sanayi tipi fabrikalarda mutlaka kullanılması gerekmektedir.)
 • Bariyer Sistemleri ; Dayanıklı yapısı sayesinde kırılması neredeyse imkansızdır. Ayrıca ses yalıtımı için de ayrıca tercih nedenleri arasındadır.)
 • Aydınlatma – Çatı – Duvar ; UV Koruma , İzolasyon ve Ekstra koruma yapısı ile çatılar ve duvarlarda kullanılmaktadır. Ayrıca aydınlatma için renklendirme seçeneği ile çok hoş bir görüntü elde edilmektedir.
 • Kurşun Geçirmez Cam ; sektöründe kullanılmaktadır. Fakat bu konu ile alâkalı ürünün kaç mm kalınlığında ve micron değerinin iyi bilinmesi gerekmektedir. Alanında uzman isimlere mutlaka danışılmalıdır. Aksi takdirde hayati sorunlar oluşturabilmektedir.

Solid Polikarbon Kesim Teknik Özelleri

Solid Kesim , Polikarbonat Kesim ya da Solid Polikarbon ile ilgili çok fazla özellik bulabilirsiniz. Bu özellikler kullanıldığı sektörde yüz güldüren sonuçlarla karşılaştırılmaktadır. UV Korumasından , ses yalıtımına kadar bir çok teknik detay vardır.

CNC Kesim’de Çözüm ortağınız olan YALÇİN CNC olarak kestiğimiz Solid Polikarbonun Teknik özellerini derledik. Daha fazla Solid Polikarbonat Levha bilgisine ulaşmak için web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu bilgilerle hangi sektörde kullanıldığı , ne işe yaradığı gibi akıllarda soru işareti bırakan konulara cevap bulabilirsiniz.

Solid Polikarbon ÖzellikleriNe İşe Yarar?
UV Koruması sağlar.UV(Ultraviole) ışınlarının geçirgenliğini düşürür. İnsan sağlığına yarar sağlar.
Alev almaz.Yangına karşı dayanıklıdır. Olası bir yangın durumunda alev almaz ; ilgili binayı/daireyi/ofisi korur.
Camdan daha sağlamdır.%200 ila %400 arasında camdan daha sağlamdır. Kırılması insan gücüyle neredeyse imkansızdır.
Hafiftir.Ağırlığı bakımından yük oluşturmayacak şekilde tasarlanmıştır. Cama kıyasla %50 daha hafiftir.
Yüksek Dirençlidir.Kimyasal maddelere karşı yüksek dirençlidir. İçerisine kimyasal madde konulabilir. Herhangi bir tepkimeye girmez.
Korumalıdır.Koruma Gözlükleri , Dosya Koruma Kutuları vb. ürünler Solid Polikarbon malzemeden üretilmektedir.
Sese Karşı Etkilidir.Ses yalıtımına karşı etkilidir. Ses geçirmeme özelliğine sahiptir.
Darbe emer.Darbelere karşı yüksek dirençlidir. Herhangi bir darbeye karşı yüksek direnci vardır. Kırması imkansız derecedir.
Solid Polikarbon Özellikleri

Özellikle İş Güvenliği konusundaki tercihlerde Solid ürünler tercih edilmelidir. Ürün Koruma Dosyaları , Koruma Gözlükleri ve ofis camları solid ürünlerle yapılmalıdır. Olası bir yangın , elektrik kaçağı gibi durumlarda bu levhalar sizleri ve dosyalarınızı güvenle koruyacaktır. Cama kıyasla patlamadan , kırılmadan ve içerikteki ürünlerin yanmasından korumaktadır. Fabrikalara , iş yerlerine ve ticarethanelere mutlaka Solid Polikarbon Kesim ürünlerini önermekteyiz. İleride oluşabilecek tüm hasarların önüne şimdiden geçmiş olun! Olası bir hasar durumunda kaybınız ciddi manada artabilir. Yarınları güvenle yaşamak için bugünlerde tercihiniz kesinlikle Solid Polikarbon ürünlerden yana olmalıdır!

Bursa Solid Kesim

Solid Polikarbon kesim işlemi için Bursa’daki en doğru yerdesiniz. Levha kesim , büküm ve modelleme sürecinde bizlerle birlikte atölyemizde süreci izleyebilirsiniz. Koruyucu ürünlerden , dekoratif ürünlere kadar bir çok süreçte çeşitli referanslarımız mevcut. Bu referanslarımıza istinaden kendimize güveniyoruz! Solid Levhalarla birlikte CNC Router Makinemizle hassas kesim işlemi yapmaktayız. İstediğiniz tüm ürünlere ilgili web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Özel projelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

solid polikarbon levha
Solid Polikarbon Levha

Solid Polikarbon Levha Fiyatı

Solid Polikarbon Levha Fiyatı ortalama 4000TL üzerinden başlamaktadır. Bu sadece Levha fiyatı üzerinden bir fiyat bilgisidir. Kesim maliyetleri hesaba katılmamıştır. İstenilen ürüne , ebatlara ve kesim süresine göre bu maaliyet yükselebilmektedir. Bununla alâkalı en net bilgiyi ilgili firmalardan almak en doğru tercih olacaktır. Bu fiyatlandırmanın yanında tam bir levha gitmeyen malzemelerde doğal olarak fiyatlandırma da düşecektir. Ortalama birer fiyat söylemek gerekirse 4000TL levha fiyatı üzerinden fiyata ulaşabilirsiniz.

Fiyatlandırmayı etkileyen temel faktörler ise sırasıyla ; Levha Maliyeti , Kesim Süresi , Özel İşçilik(Büküm , Markalama , Elle Yaplacak İşlemler vb.) , İşlenecek olan motif tasarımı vb. şeklinde değişkenlik göstermektedir. Bu süreçte en net bilgi için ilgili firmaya ulaşmanızı önermekteyiz. Doğru bir hesap için ; operatörün fiyat vermesi sizleri oluşabilecek zararlardan korumaya yardımcı olacaktır.

Özet

Özetle Solid Polikarbon cama benzer fakat ısıya dayanıklı plastik levha olarak tanınmaktadır. Bu ürünler genellikle Koruyuculuk oranı yüksek malzemelerde kullanılmaktadır. Cama kıyasla çok daha hafif olmasına rağmen cama kıyasla yüksek koruma sunar. Otobüs duraklarından , metro girişlerine , evlere ya da ofislere kadar bir çok yerde kullanılır. Ortalama fiyatları 4000TL’den başlamaktadır. Koruyucu özellikli gözlükler , dosya kutuları üretilebilmektedir. Üretilen ürünler kolay bir şekilde bükümlenebilir ve uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir