CNC Pleksi Kesim İşlemi

CNC Pleksi Kesim İşlemi

CNC Pleksi Kesim İşlemi ; pleksi ya da diğer adıyla pleksiglas(plexiglass) ürünlerinin kesilmesi işlemine verilen isimdir. Pleksi çeşitli amaçlarla kullanılan bir materyal çeşitidir. Bu materyal genellikle dekoratif amaçla kullanılmaktadır. Fuarcılık sektörü , işyerleri , fuar dekorasyonu , vitrin dekorasyonu gibi yerlerde kullanılmaktadır.

Pleksi Kesimi Nerelerde Kullanılır?

Plexiglass kullanım alanı oldukça geniş bir malzemedir. Hatırlayacak olursanız pandemi zamanında şeffaf barikatlar , veznelerin önünde şeffaf pervazlar vardı. Onların hangisi Masa Seperatörü diye geçen Pleksi malzemelerdir. Kesim işlemleri yapılan Pleksi seperatör olarak uzun zaman kullanılmıştır. Pleksi yalnızca seperatör olarak değil ; entübasyon kabini , Lazer Pleksi Kesim , Dekoratif Desenli Pleksi Kesim , Pleksi Lazer Logo İşleme şeklinde de kesilmektedir. Kullanım alanlarında fuarcılık , tabela , reklam konsepti , sağlık hizmetleri gibi çeşitli yerler vardır.

Pleksi Lazer Kesim

Lazer Kesim denilince genellikle akıllara Pleksi Lazer Kesim işlemi gelmektedir. Bu son derece doğal bir süreçtir. Pleksi CNC Kesim ; ürüne zarar vermeden doğru boyutlama ve düzgün çizimin ardından kesme işlemi gerçekleştirmektedir. Pleksi Lazer Kesim işleminin maliyeti oldukça düşüktür. Bu da sizlere ekonomik açıdan tasarruf sağlamaktadır. Lazer kesim teknikleri kullanılarak sizlere neredeyse firesiz , pürüzsüz bir kesim olanağı sunmaktadır.

CNC Pleksi Kesim İşlemi Faydaları

CNC Pleksi Kesimin avantajları oldukça fazladır. Pleksi gibi pahalı bir malzemeyi elle kesmek ya da elle kazımak işlem sonrasında ciddi hasarlara neden olur. Bu nedenle elle kesim / kazıma işlemi kesinlikle yapılmamalıdır. Ayrıca manuel yapılacak kesim işlemi zamanınızı ciddi bir şekilde tükecektir.

  • Kusursuz ve pürüzsüz bir kesim imkanı sağlar. Dolayısıyla tasarruf sunmaktadır.
  • Maliyeti düşüktür , diğer CNC Makineleri ücretleri gibi değildir.
  • Ebatlama açısından doğru yerleştirildiğinde tek tabaka üzerinde birden fazla kesim olanağı sunar.
  • Çizimi kolaydır.
  • Hızlı sonuçlar sağlamaktadır.

Pleksi Kesim İşlemi Fiyatları

Pleksi Kesim işlemi fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bunun temel nedeni ise kullanılan pleksinin ebatları , kesim süresi ve işlenecek olan desen/dekorun farklılıklarıdır. Türkiye’nin bir çok yerinde pleksi kesim yapan yerler olsa da farklılıklar gösterebilmektedir. Pleksiye ait kesim işlemleri için bizlerden fiyat teklifi almayı unutmayın. Bu şekilde kaliteli işlemin fiyatlandırmasını öğrenebilirsiniz. Ayrıca web sitemizden sipariş verdiğinizi söyleyerek ek iskonto alabilirsiniz.

Dilerseniz pleksi reklam malzemeleri için bursareklamci web sayfamıza gözatabilirsiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın