Fibercement Kesim ya da diğer adıyla Betopan Kesim genellikle inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Bu sert malzemelerin kesimleri ; CNC Makineleri ile profesyonelce yapılmaktadır. Oldukça sert olan bu malzemelerin elle / kas gücüyle kesilmesi neredeyse imkansız. CNC Kesim ile yapılacak Fibercement , Betopan ya da Alçıpan kesimi pürüzsüz ve net sonuçlar çıkartmaktadır.

Fibercement Nedir?

Fibercement ; Çimento , Kum , Selölüzik Lifler/Elyaflar ve kuarstan oluşan bir yapı malzemesidir.Çeşitli inşaat alanlarında ; cephe kaplaması , çatı kaplaması , duvar kaplamaları vb. kullanılmaktadır. Fibercement / Betopan malzeme diğer çimento esaslı malzemelere göre çok daha dayanıklıdır. Çimento malzemelerin yangına karşı bir dayanımı ve direnci yokken Fibercement malzeme yangına karşı dayanıklıdır.

Fibercement Nerelerde Kullanılır?

Fibercement Malzemeler her türlü yapının iç ve dış cephesinde kullanılabilmektedir. Cephelerin haricinde ise aşağıdaki yerlerde kullanılmaktadır.

  • Çatı Kaplama malzemelerinin altında
  • Kapı ve Pencere gibi dış cephelerde köşelerde kullanılır. ( Söve olarak)
  • Çatı saçaklarının altında
  • Ara katların döşemelerinde (Çok katlı binalarda)
  • Zemin üzerine döşeme malzemesi olarak
  •  Sandviç panel şeklinde ara bölme duvar elemanı olarak
  •  Fugalı levha olarak her türlü iç ve dış cephede dekoratif kaplama malzemesi olarak

Neden Fibercement Kullanılmalıdır?

Fibercement malzemeler diğer çimeto bazlı malzemelere göre çok daha kaliteli malzemelerdir.

Fibercement ürünler yüksek dayanıma sahiptir.1Alkaliler ve diğer kimsayal malzemelere karşı yüksek dayanıma sahiptir.
Uyumlu Malzemedir.Fibercement / Betopan tüm izolasyon malzemeleriyle birlikte kullanılabilmektedir.
Uzun Ömürlüdür. Bakıma İhtiyaç Duyulmaz.Uzun Ömürlü yapısı olan bu malzemeler herhangi bir bakıma ihtiyaç duymamaktadır. Boya yapılan malzemelerde ise ; boyanın kullanım süresine bağlı olarak yenilemek gerekebilir.2
Zarar verici mikroorganizma barındırmaz.Böcek , sinek , solucan vb. haşare barındırmaz.
Suya ve Isıya Karşı Yüksek dayanıma sahiptir.Fibercement malzeme sudan etkilenmez bir yapıya sahiptir. Bu sayede yoğun yağış alan bölgelerde dâhil rahatlıkla kullanılabilir. Yangın geçirmez yapısı sayesinde ise oluşabilecek mal ve can güvenliğini korumaktadır.3
Kolayca işlenebilmektedir.CNC Makinelerinde kolay bir şekilde işlenebilmektedir. Fibercement Kesim sayesinde istenilen şekilde işlenmektedir.
CNC Makinelerinde Kalıp Çıkartılması kolaydır.Fibercement kesim hazır kalıp olarak işlenebilmektedir.
Fibercement Özellikleri
  1. ↩︎
  2. ↩︎
  3. ↩︎

Fibercement Kesim Yapan Firmalar

Fibercement Kesim diğer adıyla Betopan Kesim ; CNC Makinelerinde yapılmaktadır. Ahşap Kesim işlemi gibi bir CNC Router Makinesine ihtiyaç duyulmaktadır. Fibercementin yapısı gereği oldukça sert bir sarımı vardır. Bu sarımı bozmadan , pürüz çıkarmadan ve malzemeyi pütürleştirmeden kesim yapan en doğru tercih CNC Kesim Makineleri olacaktır.

Bursa CNC Router Merkezi olarak Fibercement Kesim ve Fibercement İşleme hizmetleri verilmektedir. Minimum fire ve pürüzsüz kesim için sizde iletişime geçebilirsiniz.

Fibercement malzemenin CNC Router Makinesinde Kesilmesi

Betopan Fibercement Kesim Merkezi

Betopan Fibercement Kesim Merkezi olarak ; tüm kesim ve işleme işlemlerini Bursa merkezli fabrikamızda yapmaktayız. Tüm süreçleri beraber yönetmek ve fason işlem yaptırmak için bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Fibercement Kesimi Nasıl Yapılır?

CNC Router Makinelerimiz ile Fibercement / Betopan malzemenin kesimi yapılmaktadır. CNC Makineleri sayesinde fire minemuma indirilmektedir.

Fibercement Nerelerde Kullanılmalıdır?

İç ve Dış cephelerin neredeyse tamamında kullanılabilen Fibercement genellikle ; Çatı Kaplamasında , Sandviç Panellerin Ara Bölmesinde , Zemin Üzerinde Döşeme Bölmesi olarak kullanılmaktadır.

Fibercement Kesim ücretleri nedir?

Kesimi yapılacak Levhaya , kesim süresine , işlenecek zorluğa göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. 2024 yılı itirabiyle ortalama kesim fiyatları 750₺ ila 3000₺ arasında değişkenlik göstermektedir.