Bursa CNC Kesim Merkezi olarak genişletilmiş parkurumuz , çoklu ürün yelpazemiz ve CNC Router makinelerimizle sizlere çok daha hızlı bir kesim imkanı sunmaktayız. Bursa CNC Kesim ekibi olarak ; Lazer Kesim , Strafor Kesim , Ahşap Kesim ve çeşitli kesim hizmetleriyle sizlere destek vermekteyiz. Karoser Sektörü , Fuarcılık Sektörü ve Mobilya sektörü başta olmak üzere çeşitli sektörlerde kesim hizmetleri sunmaktayız. Yakma , Kazıma , Markalama ve Oyma gibi işlemlerde halihazırda atölyemizde yapılabilmektedir. CNC Router Makinası ile Ahşaptan , Solide;Plexiglasstan Foreks tablaya kadar kesim işlemi profesyonel şekilde yapılmaktadır. Önceliğimizin müşteri mennuniyeti olduğunu bilmenizi isteriz. Dilerseniz atölyemizde bizleri ziyaret ederek ; iş akışını beraber inceleyebiliriz. İlgili ulaşım bilgilerimize İletişim sayfamızdan gözatabilirsiniz.

Strafor Kesim , Plexiglass Kesim gibi hizmetlerimizin haricinde Eğri Kenar Bantlama hizmetine de başlamış bulunmaktayız. Tüm hizmetlerimiz için Neler Yapıyoruz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Tüm işlemleriniz için öncesinde proje göndermeniz zamanı doğru kullanmamız açısından büyük önem taşımaktadır. Projelerinizi atölyemizi ziyaret ederek ya da mail adreslerimize paylaşabilirsiniz. Paylaşım yapılacak olan dosyaların .cdr , .dxf uzantılı olması bizler için önemli bir detay olacaktır.

Ahşap CNC Kesim

CNC Router Kesim işlemleri akıllara geldiği gibi sadece Ahşap üzerine değildir. Solid Polikarbon ürünler , Plexiglass levhalar , Solid tabakalar vb. diğer materyallerde CNC Router Kesim işlemi ile kesilmektedir. Bu kesim tekniğini genelde Seri Üretim yapan , Pürüzsüz ve Çapaksız kesim sonuçları isteyen müşterilerimiz tercih etmektedir. Bilgisayar destekli bir şekilde çalışan CNC Makineleri sayesinde zamandan ciddi tasarruf sağlanmaktadır.

Bursa CNC Kesim merkezi Ahşap CNC Kesim işlemlerinde pürüz çıkarmadan , çapaksız ve hızlı bir kesim imkanı sunmaktadır. 30 mm kalınlığına kadar tüm tabakaların kesim işlemleri yapılmaktadır. Ahşap Yakma , Ahşap Oyma ve Ahşap Markalama işlemleri için lütfen iş süresinin uzun olduğunu göz önünde bulundurarak randevunu alın. Aklınıza takılan tüm soruların cevapları için Ahşap Kesim Blog Yazımıza gözatabilirsiniz.

CNC MDF ve MDFLAM Kesim

Bursa CNC Kesim ; MDF Kesim ve MDFLAM Kesim işlemleri de yapmaktadır. 30 milimetre kalınlığına kadar tüm ağaç ürünlerinin kesim işlemleri yapılabilmektedir. Bu süreçte Ahşap gibi keskin sonuçlar elde edileyemebilir. MDFLAM gibi sıkıştırılmış MDF Parçalarından oluşan malzemeler kenarlırda az da olsa pütür bırakabilmektedir.

Bu pütür CNC Tezgahları freezelenebilir fakat ahşap kadar keskin sonuçlar olmayacaktır. Bu sonuçlar doğrultusunda kesim işlemlerinde MDFLAM’dan ziyade MDF kullanımını önermekteyiz. Mobilya sektöründe sıkça kullanılan bu materyal CNC Kesim tekniklerinde güzel sonuçlar doğurmaktadır. Basit bir grafikle aşağıda belirtmek isteriz.

MDF ; Ahşap Kalıntılarının parçalanıp life çevrilmesi ; ardından basınç ve ısı sonuçla tepkimesiyle oluşmaktadır.CNC Kesim ; bu materyalin kesim sürecinde kenarlarında çapak ya da pürüz bırakmayacaktır.
MDFLAM ; Asıl maddesi MDF’dir. MDF parçalarının birleştirilip yüksek ısı ve basınç ile preslenmesi sonucu oluşmaktadır.Kenarlarında pütür ve çapak gibi ince değerler kalabilmektedir. Bunlar Frezeelenerek rahatlıkta temizlenebilmektedir.
MDF Kesim ile MDFLAM Kesim arasında olabilecek farklar

Sunta ve SUNTALAM Kesim

Yukarıda MDF ve MDFLAM üzerinden mevcut bir örnek göstermiştik. Aynı şekilde Sunta ve SUNTALAM’da farklı malzemelerdir. SUNTALAM üretimi için Suntaların birleştirilip pres yapılması gerekmektedir. Sunta CNC Kesim ya da Suntalam CNC Kesim teknikleri arasında az da olsa bir farklılık olabilmektedir. Kesim teknikleri bakımından aynı bıçaklar , aynı tabaka kalınlığı / ölçüsü vb. kullanılsada Suntalam bir tık daha pürüz bırakabilmektedir.

Lazer Kesim sunta malzemesi için düşünülebilen bir diğer kesim tekniği olmaktadır. Kalınlık değeri 18mm ve altındaysa siz değerli okurlarımıza CNC Lazer Kesim işlemini de önerebiliriz. Kesim tekniği bakımından çok farklı gözükse de sunta için gayet Lazer Kesim çok daha mantıklı bir karar olabilmekte. Bu süreçte en doğru bilgiyi ; projelerinizle birlikte atölyemizi ziyaret ederek bizlerden alabilirsiniz. Bursa CNC Kesim Merkezi sizlere bu konu hakkında doğru bilgileri verecektir.

Lazer Kesim , Lazer Markalama ve Lazer Kazıma İşlemleri

Lazer Kesim ; içerisinde Lazer Markalama , Ahşap Lazer Kazıma , Ahşap Lazer Oyma gibi çeşitli işlemlerin yapıldığı kesim teknikleridir. Lazer Kesim isminden de anlaşılacağı üzere lazer ışınlarıyla yapılan kesimdir. İçerisindeki oksijen tüpünün makine ile tepkimeye girmesi Lazer Makinasının ucunda lazer ışınları oluşturur. Bursa CNC Kesim yalnızca CNC Router kesim teknikleri uygulamakla kalmaz aynı zamanda CNC Lazer Kesim işlemleri de yapmaktadır. Son dönemlerde E-Ticaret’in hayatımıza girmesiyle Lazer Markalama çok daha popüler bir hâle gelmiştir. Ahşap üzerine yakma işlemi ile Lazer Markalama yapılabilmektedir.

CNC Lazer Kesim İşlemi Nasıl Yapılır?

Lazer Markalama

Lazer Markalama ; Ahşap , Solid , Plexiglass gibi ürünülerin çeşitli yakma ya da kazıma işlemleriyle oluşmaktadır. CNC Lazer Makinası sayesinde tabaka içeriğine lazer başlık ilgili koordinatları girilir. Ardından ilgili materyalin yakma işlemi başlatılır. Yakma işlemi ile firma logosu , isim , telefon numarası , firmadı adı bilgiler kazanabilir. Kazıma işlemi ile ilgili ürün markalanabilir. Markalanan ürün firmanızın bir nevi tescili niteliğindedir. Ahşap üzerine markalama yapılmış bir ürünün sizin firmanıza artı değer katacağını bilinmektedir.

Lazer Kazıma

Lazer Kazıma işlemi en bilindik Lazer Makinası işlemlerinden bir tanesidir. Kazıma yapılacak olan bir ürün (genellikle ahşap , mdf , sunta vb.) tabakaya yüklenir. Tabakaya oturtulan malzeme lazer ışınlarıyla kazıma işlemine tabi tutulur. Burada ilgili derinlik , kazınacak motif/sembol firma tarafından kontrol edilmelidir. Lazer Kesimlerde ; lazer ışınlarının oluşturabileceği iz lekeleri mevcut olabilmektedir. Bu konuda mutlaka ilgili firma ile konuşulması gerekmektedir. Bu iz malzemeden malzemeye değişkenlik gösterebilir. Bursa CNC Kesim ekibi olarak Lazer Kesim sürecinde tüm işleyişimi bizlerle birlikte izleyebilirsiniz.

Lazer Kesim, Bursa CNC Kesim Merkezinde yaptırıldığı takdirde pürüzsüz , çapaksız ve firesiz kesim imkanı sunmaktadır. Kesim yapılacak olan ürün temininiz yok ise ürünlerimizi atölyemizden beraber seçebilmekteyiz. Bu süreçte ürün temini ile ilgili vakit kaybetmezsiniz.

Strafor Kesim

Strafor Kesim , diğer adıyla EPS Köpük Kesim işlemi Strafor Bloklar üzerinden yapılmaktadır. Strafor Bloklar istenildiği şekilde kesilebilmektedir. Son zamanlarda kupa koruyucu strafor , mobilya taşıma köpükleri vb. ürünlerin kesim işlemi oldukça fazla popüler olmuştur. Köpük Kesim işlemlerinden çeşitli ürünler elde edilebilmektedir. Straforun koruyucu yapısı ; izolasyon sistemlerinden yalıtım sistemlerine kadar bir çok yerde kullanılmaktadır. Kullanılacak olan bu ürün içeriğine göre kesim çeşitli vardır. Sizler için en çok kullanılan strafor ürünleri derledik

Şişe Koruyucu Strafor / Kavanoz Koruyucu Strafor
Otomotiv Yedek Parça Koruma Köpükleri
Beyaz Eşya Taşıma Köpükleri
Strafor Dekor & Dekorasyon Malzemeleri
Köpük Vitrin Dekorları / Strafor Vitrin Dekorları
Strafor CNC Router İşleme
Matruşka Strafor / Maket Strafor
Strafor Harf Kesim
Strafor Seperatör / Ayırıcı Köpük
En Çok Kullanılan Strafor Ürünler

Bursa CNC Kesim Fiyatları Ne Kadar?

Bursa CNC Kesim Merkezi olarak bir çok kesim işlemleri yapmaktayız. Yaptığımız tüm işlemler için fiyatı minimalize ederek ; önce müşteri mennuniyetini referans almaktayız. Siz değerli müşterilerimiz için önceliğimiz ; işlemlerin sorunsuz ulaştırılması ve bizlere olan mennuniyetiniz. Tüm işlemler için fiyatlandırma değişkenlik gösterebilmektedir. Bu fiyatlandırma tablosu için bizlerden fiyat teklifi almanızı mutlaka öneririz. Fiyat teklifi almak için bizlere İletişim sayfamızdan ulaşım sağlayabilirsiniz.