Solid Polikarbon Levhalar

Solid PolikarbonSolid Polikarbon Levhalar ; cam muadili olarak kullanılan plastik levha grubu içerisinde yer almaktadır. İnşaat , dekorasyon vb. sektörlerde ; koruyucu ürünler , dekoratif ürünler , saklama malzemeleri gibi farklı şekillerde kullanılmaktadır. Solid Polikarbon , fiyatları ve diğer özellikleri bakımından camdan daha çok tercih edilmektedir.

Solid Polikarbon Özellikleri

Solid Levhalar ; genellikle dayanıklılığı sebebiyle kullanılmaktadır. Dayanıklılığın haricinde bir çok farklı özelliği bulunmaktadır.

  • Darbelere karşı yüksek bir direnç gösterir ve kırılması oldukça zordur.
  • Cama kıyasla çok daha hafiftir. Nakliyesi , kurulumu ve montajı kolaydır.
  • Cam muadili olan her yerde kullanılabilir. Cam kadar net bir görünüm sunmaktadır. 
  • Işık geçirgenliği %90’a kadar çıkmaktadır. Sera gibi ışık gereksinimi olan alanlarda kullanılmaktadır.
  • Isı ve ses izolasyonu sağlamaktadır. Bariyer , kask , gözlük gibi koruyucu ürünlerin haricinde ses bariyeri olarak kullanılmaktadır.
  • -40 ila +115 °C arası her yerde kullanılabilir. Sıcak ve soğuk havalarda bükülme yapmaz.

Solid Levhalar Nerelerde Kullanılır?

Solid Polikarbon Levhaların kullanımı alanı oldukça geniştir. Genel bir tanım ile cam malzemenin kullanıldığı her yerde kullanılabilir. Dayanıklılığı , ışık geçirgenliği ve uygun fiyatı ile bir çok sektörde farklı şekilde kullanılmaktadır. Aşağıdaki tablodan solid polikarbon levhaların kullanıldığı sektörleri ve kullanım amaçlarını öğrenebilirsiniz.

Kış Bahçeleri , Dome Evler ve Kubbe Yapıları Genellikle kış bahçesi olarak kullanılan dome evler ; ısı izolasyonu ve cam gibi net bir görünüm sebebiyle Solid Levhalardan üretilmektedir.
Makine Üretimi , Güvenlik Camı vb. Isıya karşı yüksek direnci ve darbeye karşı dayanıklılığı sebebiyle makine üretiminde , i ş makinelerinin camlarında , koruyucu bariyerler vb. yerlerde kullanılır.
 Plaza Tavanları , AVM Camları vb.Olumsuz hava şartlarına karşı dayanıklı solid levhalar bir çok AVM ve Plazanın tavanlarında kullanılmaktadır.
Koruyucu Malzeme ÜretimiKoruyucu Gözlük , Bariyer , Güvenlik Camı , Kask ve Kalkan gibi malzemelerin üretiminde kullanılır.
Havacılık , Denizcilik vb. Ulaşım AraçlarıGemi , Yat , Uçak , Uzay Mekiği gibi bir çok araçta solid levhalar çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır.
Dekorasyon SektöründeTabela , Reklam ürünleri gibi bir çok dekoratif üründe yüksek ışık geçirgenliği sebebiyle solid levhalar tercih edilmektedir.
Pleksi Levha Muadili Şeffaf Pleksi ile neredeyse aynı olan bu malzeme “Lazer Kazıma” yapılamaması haricinde Plexiglass muadili olarak kullanılır.


Yukarıda yazan sektörler ve ürünler haricinde bir çok yerde kullanılmaktadır. Solid Polikarbon hakkında daha detaylı bilgi için https://solidpolikarbonlevha.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Solid Polikarbon malzemelerin kesimi el ile / maket bıçağı vb. yöntemlerle kesilememektedir. Solid Polikarbonat Kesim için iletişime geçebilirsiniz.

Solid Polikarbon Levha Fiyatları

Solid Polikarbon Levhalar ; 1mm kalınlıktan 10mm kalınlığa kadar çeşitlilik göstermektedir. Şeffaf , Beyaz ve Renkli üretilebilen bu levhaların özelliklerine göre fiyatları değişkenlik göstermektedir. Aşağıdaki tabloda 205 cm x 305 cm ebatlarında Şeffaf renkli levhaların fiyatları verilmiştir.

 2mm Şeffaf Solid Polikarbon 205 cm x 305 cm2.250 TL
 3mm Şeffaf Solid Polikarbon 205 cm x 305 cm3.350 TL
 4mm Şeffaf Solid Polikarbon 205 cm x 305 cm4.450 TL
 5mm Şeffaf Solid Polikarbon 205 cm x 305 cm5.550 TL
 6mm Şeffaf Solid Polikarbon 205 cm x 305 cm6.650 TL
 8mm Şeffaf Solid Polikarbon 205 cm x 305 cm8.950 TL
 10mm Şeffaf Solid Polikarbon 205 cm x 305 cm11.000 TL

Belirtilen fiyat listesi 20.05.2024 tarihinde belirtilmiştir. Fiyatlar ; güncel kura göre değişkenlik gösterebilmektedir. Güncel fiyatlandırma için bizlerle iletişime geçebilir ya da 2024 Solid Polikarbon Levha Fiyat Listesisini inceleyebilirsiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir